Těhotenství

Pomůžeme vám užít si těhotenství bez bolestí a s radostí

Chcete si užívat těhotenství v co největší pohodě a radosti?
Dopřejte si tu nejlepší péči a podporu. 
Protože když je spokojená maminka, je spokojené i miminko.

Těhotenství přináší hodně změn

Těhotenství je bezpochyby krásná etapa v životě ženy. Nese s sebou ale i řadu změn. Nejen hormonálních, ale také po fyzické a psychické stránce, což může způsobovat určitý diskomfort, bolesti a emoční napětí.

Proč těhotenství občas bolí na těle i na duši?

Ženské tělo se během gravidity stává posvátným chrámem, v němž vzniká a roste nový život. K tomu však neodmyslitelně patří i jeho uzpůsobení se, aby miminko mělo bezpečný prostor a vše, co potřebuje pro svůj vývoj. Navíc se postupně připravuje na nadcházející porod a mateřství. Není tedy divu, že to občas bolí, je nepohodlné či nepříjemné.

Fyziologické změny v těhotenství:

Všechny tyto změny mohou způsobovat pohybové obtíže, blokády, bolesti či jiné nepohodlí. Jenže nastávající maminka prochází i řadou psychických změn. Proto se mohou objevit různé emoční bloky, úzkosti, strachy o zdraví miminka i své nebo obavy z blížícího se porodu.

Pomůžeme vám

Nezoufejte. V obou případech vám umíme skvěle pomoct. Dopřejeme vám zázemí, perfektní péči a podporu, abyste se vy i miminko cítili báječně a spokojeně.

Jak vám můžeme pomoci?

MAAT centrum je bezpečný prostor pro ženy, v němž vám poskytneme prvotřídní celostní péči (nejen) během těhotenství. Díky fyzioterapii a cvičení pro těhotné vám pomůžeme zmírnit či odstranit případné bolesti a diskomfort, a zároveň vás připravíme na porod. Úžasná psychoterapeutka vám naopak pomůže zahnat různé chmury a obavy a najít ztracenou rovnováhu.

Každá žena si zaslouží láskyplnou péči a podporu.
V těhotenství to platí dvojnásob. ♥

Fyzioterapie

O tom, že těhotenství na ženské tělo klade velké nároky, není sebemenších pochyb. Je tedy naprosto přirozené, že se objevují různé pohybové obtíže, se kterými jste se dosud nesetkala. V tu chvíli je perfektní volbou cílená a šetrná fyzioterapie. Právě díky ní se nám daří tyto obtíže zmírňovat, nebo dokonce eliminovat.

Nejčastější obtíže:

– Bolesti bederní páteře
– Blokády žeber
– Bolesti v pánevní oblasti (kostrč, spona stydká)
– Bolesti krční a hrudní páteře
– Bolesti hlavy
– Bolesti a napětí svalů břicha
– Otoky a bolesti nohou
– Brnění rukou
– Pocit těžkého břicha

Cílené cvičení, uvolňování a jemné kloubní mobilizace či stabilizační cvičení vám přinesou rychlou úlevu. Obrátit se na nás však můžete, i když vás žádné bolesti nebo blokády netrápí.

Fyzioterapie v těhotenství je skvělá i jako prevence diastázy. Případně pokud už ji máte, tak ji dokážeme zmenšit. Naučíme vás vázat břicho, abyste si mohla ulevit od jeho tíhy. Připravíme vás k porodu – zkontrolujeme polohu miminka, ukážeme porodní polohy, včetně uvolňujících a relaxačních. Ty samozřejmě můžeme po domluvě ukázat i vašemu partnerovi, aby vám byl při porodu báječným parťákem a nejlepší oporou.

Těhotným ženám nabízíme:

S naší pomocí, podporou a péči si budete užívat těhotenství s radostí, v co největší pohodě a bez bolestí.

Vyberte si svoji fyzioterapeutku

Psychologické poradenství

Těhotenství, nadcházející porod a mateřství představují pro ženu obrovskou životní změnu. Nejen fyzickou, ale také duševní. V první řadě vaši náladu a psychiku značně ovlivňují hormonální změny, které v těle probíhají. Objevují se ale i různé obavy a strachy. 

Je tudíž naprosto přirozené, že nastávající maminka prožívá vše kolem sebe a dítěte velmi emotivně. Zažívá pocity podrážděnosti, záchvaty strachu, úzkosti a obavy o nenarozené miminko. Běžný a pochopitelný je také strach z blížícího se porodu nebo z nové životní role.

Nejčastější psychické potíže v těhotenství:

– emoční bloky
– strach o zdraví miminka
– obavy z porodu
– úzkostné pocity
– obavy z blížícího se rodičovství 
– strach ze ztráty identity
– možné partnerské konflikty
– obavy o finanční zabezpečení
– pocity omezení

Těch strachů se může během těhotenství objevit spousta. Proto je potřeba s odbornou pomocí s nimi pracovat. Duševní pohoda a dobré mentální rozpoložení jsou pro vás a vaše dítě totiž velmi důležité.

Požádejte o podporu

Ideální cestou, jak zahnat všechny chmury a cítit se během těhotenství skvěle, je psychoterapie. Neváhejte se proto obrátit na naši úžasnou psychoterapeutku, která je zároveň vynikající porodní asistentkou. Nabídne vám plnou náruč empatie a pochopení a tu nejlepší péči o vaši psychickou pohodu.

Pomůžeme vám

Vaše terapeutka:

Kraniosakrální terapie

Těhotenství je jistě nádherné a velmi významné období v životě každé ženy. Zároveň je pro mnoho z nich také fyzicky a emočně náročnější. Na ženské tělo jsou v těhotenství kladeny velké nároky a hormony si s její psychikou často až nevybíravě hrají.

Proto je důležité, aby si každá žena v tomto požehnaném stavu dopřála tolik potřebnou péči, klid a napojení se nejen sama na sebe a své tělo, ale i na dítě, které nosí pod srdcem. Přesně to jí umožní a dopřeje kraniosakrální terapie.

Tato metoda je založena na jemném dotyku, kdy terapeut maximálně respektuje tělo a jeho vnitřní procesy. Těhotné ženě tak umožňuje fyzické i emoční uvolnění a spočinutí v klidu a tichu a také propojení s miminkem.

Dopřejte si jemnou péči a užívejte si těhotenství s radostí a lehkostí. ♥

Kraniosakrální terapie je vhodná pro těhotné v druhém a třetím trimestru.

Vaše terapeutka:

Výživové poradenství

Text se připravuje…

Vaše poradkyně:

Dovolte si podporu a péči, kterou si zasloužíte.
Udržujte se ve fyzické i psychické kondici a užívejte si těhotenství naplno a s radostí.

Jsme tu pro vás. ♥

Přejít nahoru