Po porodu

Pomůžeme vám užívat si mateřství bez bolestí a pochybností.

Necítíte se po porodu zrovna nejlépe? Trápí vás různé bolesti nebo inkontinence?
Jste vyčerpaná, podrážděná a smutná? 
Porodem naše péče o vás rozhodně nekončí.

Poporodní péče podpoří vaše zdraví

Těhotenství a porod představují pro ženu velkou zátěž. Není se čemu divit. Přece jen její tělo v průběhu těchto dvou zásadních životních etap prochází mnoha změnami – fyziologickými, hormonálními i duševními. Proto si každá novopečená maminka zaslouží prvotřídní péči a podporu.

Co vše se změnilo či změní?

Těhotenství zásadně ovlivnilo držení těla.
Došlo ke svalové nerovnováze, uvolnění vazů a rozestupu břišních svalů.
Zvýšila se zátěž na páteř, klouby, pánev a klenbu nohy.

Porod oslabil pánevní dno.
Mohlo během něj dojít k poranění či nastřižení.
Poporodní inkontinence moči nebo stolice také není výjimkou.

Nesprávné zvedání a nošení dítěte může vyvolávat bolesti zad a rukou.
Při kojení ještě více těžknou prsa a dochází k přetížení hrudní a krční páteře, prsních svalů či žeber.

Rychlá změna hladiny hormonů po porodu může být emočně velmi náročná. 
Nové povinnosti a radikální změna dosavadního života může vyvolat různé obavy, a zapříčinit tak celkovou psychickou nepohodu.

Myslete i na sebe

Je naprosto pochopitelné, že vás po porodu trápí různé bolesti či chmury. Proto je velmi důležité myslet i na sebe a dopřát si kvalitní poporodní péči. Právě díky ní se rychle dostanete do formy a plná sil se budete moct lépe a naplno věnovat svému novorozenému dítěti a rodině.

Perfektní péči si zaslouží nejen vaše miminko, ale i vy sama.

Jak vám můžeme pomoci

MAAT centrum celostní péče pro ženy je bezpečným místem, kde najdete pochopení, porozumění a skvělou péči o ženské tělo, mysl i duši. Naším cílem je vás maximálně podpořit ve vašem zdraví a spokojenosti při mateřství, abyste si ho užívala plnými doušky – s radostí a bez bolestí.

Díky nabízeným terapiím vám pomůžeme, abyste se cítila co nejlépe v roli matky.

Fyzioterapie

Těhotenství a samotný porod jsou pro ženské tělo velmi náročné. Po porodu se vyrovnává se spoustou změn, jimiž si v obou případech prošlo. 

V poporodní péči by rozhodně nemělo chybět vyšetření fyzioterapeutem. Nejenže zkontroluje stav vašeho pohybového aparátu a svalů pánevního dna, ale také vyhodnotí jejich funkčnost a následně navrhne vhodné cvičení.

Časté potíže po porodu:

– Diastáza neboli rozestup břišních svalů
– Oslabené svaly pánevního dna
– Inkontinence moči a stolice
– Bolesti hrudní a krční páteře
– Pokles orgánů malé pánve
– Poranění a jizvy
– Bolestivá kostrč
– Blokády žeber

S řadou těchto obtíží si vaše tělo postupem času poradí samo a pozvolna se opět dostane do dobré kondice. Některé z nich však mohou přetrvat a způsobovat vám v budoucnu nepříjemnosti.

Předejít jim můžete správnou péčí, podporou a vhodným cvičením pod dohledem zkušené fyzioterapeutky. Nejenže se vám uleví, ale značně tak urychlíte dobu rekonvalescence a návrat do formy po porodu.

Pomocí fyzioterapie:

Poporodní péči si můžete ideálně dopřát už během šestinedělí. Přijít ale můžete kdykoli, třeba i rok po porodu. Na správnou péči o sebe je totiž vždy vhodný čas. 

Vyberte si svoji fyzioterapeutku:

Psychologické poradenství

Příchod miminka na svět je úžasný a dokonalý akt, který vás naplní pocitem neskonalého štěstí a lásky. Nese s sebou však také obrovskou životní změnu, se kterou je někdy velmi náročné se vypořádat.

Čekají vás nové výzvy, povinnosti a starosti. Váš dosavadní život bude najednou tak trochu vzhůru nohama. Je tedy naprosto normální, že nádherné pocity vystřídají pocity strachu, vyčerpání, vzteku, bezmoci či pochybování sama o sobě.

V šestinedělí se navíc může objevit tzv. poporodní blues, které v důsledku rychlé hormonální změny zažívá až 80 % novopečených maminek. Na vině je prudký pokles hladiny estrogenu. Proto v prvních týdnech po porodu můžete být přecitlivělá, podrážděná nebo smutná. Je to zcela běžné a přirozené.

Hlavní příznaky poporodních výkyvů nálad:

– přecitlivělost
– plačtivost
– nervozita
– úzkost
– vztek
– podrážděnost
– vyčerpání

Nemusíte se ale bát. Poporodní blues a s ním spojené výkyvy nálad a nepříjemné pocity vymizí jakmile se hormony opět uklidní. Přesto je dobré si říct o pomoc. Obzvláště, když pocity smutku, beznaděje či neutišitelný pláč přetrvávají.

Požádejte o pomoc

Nezůstávejte na to sama. Pokud si nevíte rady s emoční bouří, kterou po porodu zažíváte, požádejte o odbornou pomoc. Psychologické poradenství je perfektní volbou, jak všechny své obavy, pocity a emoce pochopit a zpracovat. S její pomocí se s touto leckdy extrémně náročnou změnou v životě vypořádáte mnohem snáze a rychleji.

Terapeutka vám pomůže:

Vaše terapeutka:

Kraniosakrální terapie

Porod a příchod miminka na svět se nese v duchu mnoha zásadních změn. A to jak na fyzické, tak emoční úrovni. Ženské tělo si prošlo velkou zátěží nejen při porodu, ale i v těhotenství. Můžete se tak cítit vyčerpaná, smutná a zahlcená nejrůznějšími emocemi. Strach, úzkost, stres a k tomu únava z nevyspání dokážou zamávat s každým, natož právě se ženou po porodu.

Je tedy naprosto pochopitelné, že se po porodu nemusíte cítit zrovna nejlépe. Proto je extrémně důležité dopřát si poporodní péči, která vás doslova postaví na nohy.

Jedním ze způsobů, jak vám v MAAT centru můžeme pomoci, je čím dál oblíbenější kraniosakrální terapie. Metoda, při níž zkušená terapeutka s laskavostí, citlivostí a respektem jemným dotykem opečuje vaše tělo, duši i mysl

Kraniosakrální terapie po porodu vám pomůže:

Vezměte s sebou i své miminko

Na kraniosakrální ošetření po porodu můžete přijít sama, nebo můžete nechat ošetřit i své miminko. Pokud má za sebou těžký porod, často pláče, má potíže s usínáním a spánkem nebo ho trápí třeba zažívací obtíže. Kraniosakrální terapie mu výrazně uleví a dlouhodobě pomůže do těchto obtíží. Naše terapeutka s maximální jemností opečuje i vaše dítě. 

Kraniosakrální terapie pomůže vašemu dítěti:

Dopřejte si jemnou a laskavou poporodní péči. Nabijte se energií a radostí a vychutnávejte si mateřství s úsměvem, lehkostí a v harmonii.

Vaše terapeutka:

Výživové poradenství

Text se připravuje…

Vaše poradkyně:

Dopřejte si péči, která vám pomůže užívat si mateřství naplno.
Bez bolestí, pochybností a s radostí.

Jsme tu pro vás. ♥

Přejít nahoru