Po porodu

Pomůžeme vám užívat si mateřství bez bolestí a pochybností.

Necítíte se po porodu zrovna nejlépe? Trápí vás různé bolesti nebo inkontinence?
Jste vyčerpaná, podrážděná a smutná? 
Porodem naše péče o vás rozhodně nekončí.

Poporodní péče podpoří vaše zdraví

Těhotenství a porod představují pro ženu velkou zátěž. Není se čemu divit. Přece jen její tělo v průběhu těchto dvou zásadních životních etap prochází mnoha změnami – fyziologickými, hormonálními i duševními. Proto si každá novopečená maminka zaslouží prvotřídní péči a podporu.

Co vše se změnilo či změní?

Těhotenství zásadně ovlivnilo držení těla.
Došlo ke svalové nerovnováze, uvolnění vazů a rozestupu břišních svalů.
Zvýšila se zátěž na páteř, klouby, pánev a klenbu nohy.

Porod oslabil pánevní dno.
Mohlo během něj dojít k poranění či nastřižení.
Poporodní inkontinence moči nebo stolice také není výjimkou.

Nesprávné zvedání a nošení dítěte může vyvolávat bolesti zad a rukou.
Při kojení ještě více těžknou prsa a dochází k přetížení hrudní a krční páteře, prsních svalů či žeber.

Rychlá změna hladiny hormonů po porodu může být emočně velmi náročná. 
Nové povinnosti a radikální změna dosavadního života může vyvolat různé obavy, a zapříčinit tak celkovou psychickou nepohodu.

Myslete i na sebe

Je naprosto pochopitelné, že vás po porodu trápí různé bolesti či chmury. Proto je velmi důležité myslet i na sebe a dopřát si kvalitní poporodní péči. Právě díky ní se rychle dostanete do formy a plná sil se budete moct lépe a naplno věnovat svému novorozenému dítěti a rodině.

Perfektní péči si zaslouží nejen vaše miminko, ale i vy sama.

Jak vám můžeme pomoci

MAAT centrum celostní péče pro ženy je bezpečným místem, kde najdete pochopení, porozumění a skvělou péči o ženské tělo, mysl i duši. Naším cílem je vás maximálně podpořit ve vašem zdraví a spokojenosti při mateřství, abyste si ho užívala plnými doušky – s radostí a bez bolestí.

Díky nabízeným terapiím vám pomůžeme, abyste se cítila co nejlépe v roli matky.

Fyzioterapie

Těhotenství a samotný porod jsou pro ženské tělo velmi náročné. Po porodu se vyrovnává se spoustou změn, jimiž si v obou případech prošlo. 

V poporodní péči by rozhodně nemělo chybět vyšetření fyzioterapeutem. Nejenže zkontroluje stav vašeho pohybového aparátu a svalů pánevního dna, ale také vyhodnotí jejich funkčnost a následně navrhne vhodné cvičení.

Časté potíže po porodu:

– Diastáza neboli rozestup břišních svalů
– Oslabené svaly pánevního dna
– Inkontinence moči a stolice
– Bolesti hrudní a krční páteře
– Pokles orgánů malé pánve
– Poranění a jizvy
– Bolestivá kostrč
– Blokády žeber

S řadou těchto obtíží si vaše tělo postupem času poradí samo a pozvolna se opět dostane do dobré kondice. Některé z nich však mohou přetrvat a způsobovat vám v budoucnu nepříjemnosti.

Předejít jim můžete správnou péčí, podporou a vhodným cvičením pod dohledem zkušené fyzioterapeutky. Nejenže se vám uleví, ale značně tak urychlíte dobu rekonvalescence a návrat do formy po porodu.

Pomocí fyzioterapie:

Poporodní péči si můžete ideálně dopřát už během šestinedělí. Přijít ale můžete kdykoli, třeba i rok po porodu. Na správnou péči o sebe je totiž vždy vhodný čas. 

Vyberte si svoji fyzioterapeutku:

Psychologické poradenství

Příchod miminka na svět je úžasný a dokonalý akt, který vás naplní pocitem neskonalého štěstí a lásky. Nese s sebou však také obrovskou životní změnu, se kterou je někdy velmi náročné se vypořádat.

Čekají vás nové výzvy, povinnosti a starosti. Váš dosavadní život bude najednou tak trochu vzhůru nohama. Je tedy naprosto normální, že nádherné pocity vystřídají pocity strachu, vyčerpání, vzteku, bezmoci či pochybování sama o sobě.

V šestinedělí se navíc může objevit tzv. poporodní blues, které v důsledku rychlé hormonální změny zažívá až 80 % novopečených maminek. Na vině je prudký pokles hladiny estrogenu. Proto v prvních týdnech po porodu můžete být přecitlivělá, podrážděná nebo smutná. Je to zcela běžné a přirozené.

Hlavní příznaky poporodních výkyvů nálad:

– přecitlivělost
– plačtivost
– nervozita
– úzkost
– vztek
– podrážděnost
– vyčerpání

Nemusíte se ale bát. Poporodní blues a s ním spojené výkyvy nálad a nepříjemné pocity vymizí jakmile se hormony opět uklidní. Přesto je dobré si říct o pomoc. Obzvláště, když pocity smutku, beznaděje či neutišitelný pláč přetrvávají.

Požádejte o pomoc

Nezůstávejte na to sama. Pokud si nevíte rady s emoční bouří, kterou po porodu zažíváte, požádejte o odbornou pomoc. Psychologické poradenství je perfektní volbou, jak všechny své obavy, pocity a emoce pochopit a zpracovat. S její pomocí se s touto leckdy extrémně náročnou změnou v životě vypořádáte mnohem snáze a rychleji.

Terapeutka vám pomůže:

Vaše terapeutka:

Dopřejte si péči, která vám pomůže užívat si mateřství naplno.
Bez bolestí, pochybností a s radostí.

Jsme tu pro vás. ♥

Kontakt