Po porodu císařským řezem

Pomůžeme vám vypořádat se s jizvou na těle i na duši

Chcete se co nejdříve po porodu dostat do kondice?
Přijmout svoji jizvu a pečovat o ni s láskou?
Cítit se opět skvěle ve svém těle?
Dopřejte si naši péči a podporu. 

Jemná péče po císařském řezu

Porod císařským řezem je pro ženu vždy náročný. Přece jen se jedná o chirurgický zákrok, který představuje velký zásah do jejího těla v oblasti břicha. Proto je pochopitelné, že trvá delší dobu, než se opět dostane do formy.

Zároveň je pro ni také psychicky velmi vysilující, někdy dokonce až frustrující. Může se cítit unavená, slabá či demotivovaná. Občas se objeví i sebeobviňování a pocit selhání, že není schopná přivést dítě na svět přirozenou cestou.

Je tedy naprosto zřejmé, že si každá žena po porodu císařským řezem zaslouží maximální podporu a jemnou, citlivou péči o tělo i duši.

Čím dříve začnete o jizvu na těle i na duši pečovat, tím lépe.

Jak vám můžeme pomoci

MAAT centrum celostní péče pro ženy je místem, kde najdete zázemí, bezpečí, pochopení a perfektní péči o ženské zdraví. Uvědomujeme si, že těhotenství a následný porod císařským řezem jsou velmi náročné etapy v životě ženy. Proto je naším cílem vás co nejvíce podpořit nejen během nich, ale také po nich a dostat vás zpět do kondice – fyzické i psychické, abyste si užívala mateřství naplno.

Díky nabízeným terapiím se budete mnohem rychleji cítit skvěle ve svém těle.

Fyzioterapie

V poporodní péči by nikdy nemělo chybět vyšetření fyzioterapeutem. O to více to platí v případě porodu císařským řezem. Ať už byl plánovaný, nebo akutní, vždy se jedná o výrazný zásah do těla ženy, který bezpochyb potřebuje opečovat.

Stejně jako u spontánního porodu naše fyzioterapeutka zkontroluje stav vašeho pohybového aparátu a svalů pánevního dna. Navíc se ale zaměří na jizvu a funkci svalů břišní stěny. Právě ty jsou totiž velmi důležité pro stabilizaci páteře a její ochranu. Z toho důvodu je potřeba, aby se jizva dobře zahojila a svaly mohly fungovat přesně tak, jak mají. Aby byly opět plnohodnotnou podporou bederní páteří, vám i miminku.

Hlavním cílem je předejít aktivní jizvě

Břicho po císařském řezu je sešito v několika vrstvách. Jizva tak prochází všemi vrstvami kůže, podkožního vaziva, tuku i svaly, což samozřejmě naruší přirozenou pohyblivost a klouzavost mezi nimi. Stane se místem omezení, které se často šíří dále tělem a může způsobovat chronické bolesti zad, hlavy, kloubů, nebo i bolestivou menstruaci, funkční sterilitu (neplodnost) či špatnou funkci vnitřních orgánů.

Proto je potřeba s jizvou jemně a citlivě pracovat. Pečovat o ni. Nejen povrchově, ale také do hloubky a uvolnit ji, aby nevznikly srůsty a zbytečně vás netrápila aktivní jizva.

Jak poznat aktivní (problémovou) jizvu?

Věnujte své jizvě pozornost a správnou péči. Předejdete tak řadě komplikací, a navíc si značně zkrátíte dobu rekonvalescence.

Pomocí fyzioterapie:

Jemnou poporodní péči o sebe a svou jizvu si můžete dopřát už během šestinedělí. Přijít ale můžete i později. Nové i staré jizvy potřebují pozornost a správnou péči.

Vyberte si svoji fyzioterapeutku:

Psychologické poradenství

Pro některé maminky může být porod císařským řezem velmi traumatizující a emočně náročný. Často se potýkají s pocity selhání a neschopnosti přivést své dítě na svět přirozenou cestou. Někdy se za to doslava bičují. Přestože to není jejich vina a nijak to nesnižuje jejich schopnost být úžasnou a plnohodnotnou mámou, je pro ně velmi náročné se s tím smířit.

Z toho důvodu mohou odmítat svou jizvu po císařském řezu. Nechtějí ji přijmout jako součást svého těla. Nechtějí se jí dotýkat a ani se na ni dívat. Vnímají ji jako něco ošklivého a nepříjemného.

Nejčastější psychické potíže:

Je to i váš případ? Požádejte o pomoc…

Zažíváte tyto pocity i vy? Nic se neděje. Je to naprosto pochopitelné a přirozené. Abyste se ale cítila opět skvěle ve svém těle a užívala si mateřství a péči o miminko naplno, je dobré požádat o odbornou pomoc.

Psychologické poradenství je ideální volbou, jak pochopit a zpracovat nepříjemné emoce, naučit se s nimi pracovat a přijmout své tělo i jizvu jako dar. Vždyť právě díky ní se vám podařilo přivést na svět vaše vytoužené miminko. A to je vždy úžasné a obdivuhodné.

Psychologické poradenství vám pomůže:

Vaše terapeutka:

Pečujte o sebe a svou jizvu s láskou. 
S naší péči dopřejete to nejlepší sobě i miminku.

Jsme tu pro vás. ♥

Přejít nahoru