Endometrióza

Pomůžeme vám zmírnit, nebo dokonce odstranit nesnesitelné bolesti

Trápí vás silné, často až nesnesitelné bolesti způsobené endometriózou?
Nenechte se jimi omezovat a prožívejte život naplno.

Co je endometrióza?

Endometrióza je nepříjemné a velmi bolestivé gynekologické onemocnění, které trápí řadu žen v reprodukčním věku. Postihuje celý organismus a způsobuje chronické bolesti v oblasti pánve a podbřišku, silné bolesti při menstruaci či milování, nebo problémy s otěhotněním.

Není tedy divu, že výrazně ovlivňuje nejen fyzickou, ale i psychickou (ne)pohodu ženy a značně snižuje celkovou kvalitu jejího života.

Ztrpčuje život i vám?

Připravuje vás endometrióza o plné prožívání? 
Narušuje vaši sexualitu a intimní chvíle s partnerem? 
Je zdrojem značného psychického stresu a ztráty sebevědomí? 

Jak vám můžeme pomoci

Léčebné postupy západní medicíny jsou mnohdy samy o sobě nedostačující a ženám potíže přetrvávají i po absolvování hormonální léčby či mnoha operací. MAAT centrum se však jako jedno z mála v České republice zabývá podpůrnými technikami a komplexní péčí při léčbě tohoto onemocnění.

Úzce spolupracujeme s předními českými odborníky a účinně propojujeme klasické lékařské postupy s východními metodami, které pospolu báječně fungují.

Fyzioterapie

V léčbě endometriózy se nám úžasně osvědčila fyzioterapie. Právě díky různým manuálním technikám a jemným, ale o to více účinným cvikům dokážeme výrazně snížit, nebo dokonce úplně odstranit potíže spojené s tímto bolestivým onemocněním. Pokud tedy hledáte nefarmakologickou cestu, je fyzioterapie ideální volbou.

I vy se můžete brzy cítit mnohem lépe ve svém těle a užívat si život naplno. Zmírněte své trápení s endometriózou.

Vyberte si svoji fyzioterapeutku:

Psychologické poradenství

Ženy trpící endometriózou se s chronickými a velmi nepříjemnými bolestmi potýkají často dlouhé roky. Jsou vyčerpané nejen z nich, ale také z neustálého vysvětlování svých potíží a z nepochopení ze strany blízkých a lékařů. 

Všechny obtíže tak mají výrazný vliv i na jejich vztahy – ať už partnerské, přátelské, nebo pracovní. Je proto naprosto pochopitelné, že se toto gynekologické onemocnění odráží i na jejich psychické pohodě.

Kvůli omezujícím bolestem, nebo špatné snášenlivosti hormonální léčby se mnohdy vyhýbají společenským aktivitám a uzavírají se do sebe. To však neprospívá ani jejich zdraví, a tak se ocitají v bludném kruhu, ze kterého se jen těžko vymaní bez pomoci zkušeného průvodce.

Psychologické poradenství je skvělou cestou, jak se v celé situaci zorientovat, snížit míru stresu a psychické zátěže. Pomůže vám lépe pochopit signály vašeho těla a najít pevnou půdu pod nohama. Najít samu sebe i ztracenou rovnováhu a sebevědomí.

Kraniosakrální terapie

Další úžasnou a hlavně účinnou metodou, jež dokáže nejen zmírnit, ale dokonce odstranit nesnesitelné bolesti způsobené endometriózou, je kraniosakrální terapie.

Jedná se o velmi jemnou metodu, při níž se terapeut naladí na vaše tělo. Skrze dotek navnímá jemné pohyby v něm a s maximálním respektem a citlivostí s ním pracuje. Zklidní nervový systém a aktivuje parasympatikus, čímž umožní tělu uvolnit nahromaděné napětí v tkáních, které při tomto onemocnění způsobuje někdy až extrémně silné a omezující bolesti.

Ženám s endometriózou tak kraniosakrální terapie přináší hluboké uvolnění. Kromě toho vám pomůže i s uzemněním, vnímáním všech částí vašeho těla a jeho propojením v jeden celek.

Dovolte si uvolnit napětí ve svém těle. Zmírněte, či dokonce odstraňte bolesti způsobené endometriózou a užívejte si život plnými doušky.

Kraniosakrální terapií v MAAT centru vás provede velmi vnímavá, citlivá a empatická terapeutka

Výživové poradenství

Vhodná a vyvážená strava je velice důležitou součástí komplexní léčby mnoha onemocnění. Endometrióza a chronické pánevních bolesti jsou jednou z nich, kdy někdy pouhé drobné změny ve skladbě jídelníčku mohou výrazně pomoci od velkých obtíží. Především pokud se jedná o hlubokou infiltrující endometriózu v oblasti střev, úprava stravování je nezbytnou součástí léčby obtíží.

Bolesti, nadýmání, střídání zácpy a průjmu, výkyvy nálad, ale i chronická únava mohou mít souvislost s nedostatečným vyživením těla. Možná vám chybí jen určitý vitamín, nebo potřebujete konzumovat některé potraviny v jinak upravené formě či kombinaci.

Možná jste již zkoušela různé typy stravování a diet, ale žádná vám dostatečně nevyhovovala. U takto závažných onemocnění, jako je endometrióza, totiž nemusí vždy zafungovat obecná doporučení a je vhodnější zaměřit se přímo na váš zdravotní stav, obtíže a navrhnout individuální stravovací plán přímo vám na míru. S tím vám pomůže naše výživová poradkyně a studentka naturopatie

Dopřejte si celostní péči, která vám opravdu pomůže.

Jsme tu pro vás. ♥

Přejít nahoru