Endometrióza

Pomůžeme vám zmírnit, nebo dokonce odstranit nesnesitelné bolesti

Trápí vás silné, často až nesnesitelné bolesti způsobené endometriózou?
Nenechte se jimi omezovat a prožívejte život naplno.

Co je endometrióza?

Endometrióza je nepříjemné a velmi bolestivé gynekologické onemocnění, které trápí řadu žen v reprodukčním věku. Postihuje celý organismus a způsobuje chronické bolesti v oblasti pánve a podbřišku, silné bolesti při menstruaci či milování, nebo problémy s otěhotněním.

Není tedy divu, že výrazně ovlivňuje nejen fyzickou, ale i psychickou (ne)pohodu ženy a značně snižuje celkovou kvalitu jejího života.

Ztrpčuje život i vám?

Připravuje vás endometrióza o plné prožívání? 
Narušuje vaši sexualitu a intimní chvíle s partnerem? 
Je zdrojem značného psychického stresu a ztráty sebevědomí? 

Jak vám můžeme pomoci

Léčebné postupy západní medicíny jsou mnohdy samy o sobě nedostačující a ženám potíže přetrvávají i po absolvování hormonální léčby či mnoha operací. MAAT centrum se však jako jedno z mála v České republice zabývá podpůrnými technikami a komplexní péčí při léčbě tohoto onemocnění.

Úzce spolupracujeme s předními českými odborníky a účinně propojujeme klasické lékařské postupy s východními metodami, které pospolu báječně fungují.

Fyzioterapie

V léčbě endometriózy se nám úžasně osvědčila fyzioterapie. Právě díky různým manuálním technikám a jemným, ale o to více účinným cvikům dokážeme výrazně snížit, nebo dokonce úplně odstranit potíže spojené s tímto bolestivým onemocněním. Pokud tedy hledáte nefarmakologickou cestu, je fyzioterapie ideální volbou.

I vy se můžete brzy cítit mnohem lépe ve svém těle a užívat si život naplno. Zmírněte své trápení s endometriózou.

Vyberte si svoji fyzioterapeutku:

Psychologické poradenství

Ženy trpící endometriózou se s chronickými a velmi nepříjemnými bolestmi potýkají často dlouhé roky. Jsou vyčerpané nejen z nich, ale také z neustálého vysvětlování svých potíží a z nepochopení ze strany blízkých a lékařů. 

Všechny obtíže tak mají výrazný vliv i na jejich vztahy – ať už partnerské, přátelské, nebo pracovní. Je proto naprosto pochopitelné, že se toto gynekologické onemocnění odráží i na jejich psychické pohodě.

Kvůli omezujícím bolestem, nebo špatné snášenlivosti hormonální léčby se mnohdy vyhýbají společenským aktivitám a uzavírají se do sebe. To však neprospívá ani jejich zdraví, a tak se ocitají v bludném kruhu, ze kterého se jen těžko vymaní bez pomoci zkušeného průvodce.

Psychologické poradenství je skvělou cestou, jak se v celé situaci zorientovat, snížit míru stresu a psychické zátěže. Pomůže vám lépe pochopit signály vašeho těla a najít pevnou půdu pod nohama. Najít samu sebe i ztracenou rovnováhu a sebevědomí.

Vyberte si svoji psychoterapeutku:

Dopřejte si celostní péči, která vám opravdu pomůže.

Jsme tu pro vás. ♥

Kontakt