Navnímání pánevního dna

Pomůžeme vám vědomě navnímat své ženství

Chcete naplno prožívat intimitu a sexualitu?
Mít dostatek energie, radosti a živosti?
Užívat si ženskost a sebevědomí?
Napojte se na svoji pánev.

Pánevní dno je centrem ženské síly a emocí

Zdravé a funkční pánevní dno je pro ženu velmi důležité. Skrývá se v něm centrum síly, krásy, sexuality a energie. Vaše ženskost i sebevědomí. Je proto potřeba být s ním ve spojení. Vnímat ho a vědomě s ním pracovat.

Cítíte, že s ním nejste v kontaktu?

Chybí vám životní energie a síla?
Nevyužíváte plný potenciál své ženské krásy?
Neprožíváte sexualitu a intimní chvíle tak, jak byste si přála?

Pomůžeme vám. Díky komplexnímu přístupu se dostaneme do hloubky a otevřeme vše, co vás trápí na fyzické, psychické i emoční úrovni. Naučíme vás poznat své tělo až na „dno“.

Udělejte něco pro svou pánev a pro sebe.
Vydejte se na cestu ke zdraví a spokojenosti.

Jak vám můžeme pomoci

MAAT centrum je místem, kde naleznete zázemí, podporu a péči o tělo, duši i mysl. Při své práci využíváme celostní přístup. Kombinujeme principy západní medicíny s alternativními metodami, což se nám neustále osvědčuje nejen v navnímání a vědomé práci s pánevním dnem, ale také v léčbě endometriózy, funkční sterility nebo v poporodní péči o ženu.

Díky námi nabízeným terapiím objevíte souvislosti na tělesné úrovni, podpoříte zdraví a funkčnost svého pánevního dna a naleznete přirozené sebevědomí.

Fyzioterapie

Pánevní dno je důležitou součástí hlubokého stabilizačního systému páteře. Je doslova základní částí lidského těla a není tedy divu, že jeho zdraví a skvělá funkčnost je pro ženu zásadní.

Aniž bychom si to uvědomovali, jeho sílu využíváme při každém kroku, zvedání a nošení věcí, kýchnutí či zakašlání. Ovlivňuje sexualitu (intenzitu libida, schopnost prožívat orgasmus), plodnost, ale i psychickou stabilitu ženy.

Proto je potřeba umět se napojit na svou pánevní oblast a efektivně pracovat se svaly pánevního dna. Ve správný čas je aktivovat (zatnout), nebo uvolnit (povolit) a zrelaxovat. V opačném případě by totiž mohlo dojít k oslabení či přetížení.

Nejčastější příznaky nesprávné funkce pánevního dna:

Báječnou cestou je fyzioterapie

Právě díky fyzioterapii se naučíte jemné, ale velmi účinné cviky, které vám pomohou vnímat a ovládat své pánevní dno. Zachováte tak jeho pružnost a zároveň předejdete případné disharmonii a poruchám jeho funkce, jež mohou stát za: diastázou, bolestivou a nepravidelnou menstruací, funkční sterilitou (neplodností), inkontinencí, poklesem pánevního dna, potížemi s kostrčí, bolestí beder a hlavy, nebo psychickými problémy.

Pomocí fyzioterapie:

Kromě individuální fyzioterapie můžete využít i oblíbená skupinová cvičení či kurzy, které jsou zaměřené na jemnou práci s pánevním dnem.

S naší podporou a péčí se propojíte se svým tělem a pánví, a využijete tak plný potenciál své ženské síly a krásy.

Vyberte si svoji fyzioterapeutku nebo kurz:

Psychologické poradenství

Pánevní oblast je kromě centra ženské síly také sídlem a barometrem emocí. Pro ženskou psychiku a sebevědomí je proto důležité, aby bylo zdravé, pevné, silné a spolehlivé.

Aby takové však mohlo být, je potřeba se na něj napojit a být s ním v souladu. Vnímat ho. Vědomě o něj pečovat, posilovat ho a uvolňovat. Jenže řadě žen v cestě k navnímání a napojení se na svou pánevní oblast často stojí různé překážky, jako jsou:

Požádejte o pomoc

Podpora, pochopení a péče psychoterapeutky je nejlepší cestou, jak se lehce vypořádat se všemi překážkami a pochybnostmi. Pomůže vám je pochopit a zpracovat tak, aby už nic nebránilo vašemu plnému napojení se na své pánevní dno, své ženství, sexualitu, sebe sama.

Psychologické poradenství vám pomůže:

Vaše terapeutka:

Kraniosakrální terapie

Pánevní dno je centrem ženství. Seismografem, který velmi citlivě reaguje na stres, trápení, pocity ohrožení – ať už skutečné, či domnělé – strach a obavy. Právě v pánevním dnu se ukládají všechny neprožité emoce, které jej následně přetěžují a oslabují.

Jednou z možností, jak uvolnit fyzické napětí i emoce zadržené v tkáních pánevního dna je stále více vyhledávaná a právem opěvovaná kraniosakrální terapie. Velice jemná a citlivá metoda práce s tělem, při které vás terapeutka jemnými dotyky uvede do hluboké relaxace a pomůže vám dosáhnout uvolnění.

Kraniosakrální terapie vám pomůže:

Navnímejte a uvolněte své pánevní dno s jemností, kterou si zaslouží(te).

Vaše terapeutka:

Výživové poradenství

Abychom se cítily jako sebevědomé ženy a vnímaly svou sílu, která z naší pánve vychází, je určitě dobré mít pevné a zdravé pánevní dno. Na první pohled to tak možná nevypadá, ale strava a zdravé pánevní dno spolu souvisí. Pravidelná konzumace těch správných potravin, bohatých na vlákninu a živiny, může podpořit stabilitu a elasticitu tkání v této oblasti. 
 
Vitamíny a minerály jako třeba zinek, můžou pomoci udržet optimální zdraví pokožky a sliznic pánevního dna. Hořčík zase ovlivňuje správnou funkci hladké svaloviny. Pro celkovou regeneraci nejen pánevního dna je důležitý příjem kvalitních bílkovin. Dostatečný příjem tekutin pak podporuje celkovou hydrataci těla, což může mít příznivý vliv na pružnost tkání.
 
Pokud cítíte opakující se problémy na úrovni pánevního dna jako jsou vaginální výtoky a záněty, má strava zásadní vliv v „boji“ s kvasinkovou infekcí. Nastavení správného stravování, s podporou doplňků stravy a bylin lze tyto obtíže odstranit. Kvasinkové problémy souvisí i s výkyvy nálad, únavou nebo chutěmi na sladké. 
 
Kombinace správné stravy a cvičení, zaměřeného na posílení pánevního dna, může představovat efektivní přístup k prevenci a podpoře zdraví této důležité oblasti. 
Vnímat své tělo, dodávat mu to, co potřebuje je důležité! Ale jak se v té záplavě informací orientovat? Jak poznat, co naše tělo potřebuje, jak se máte stravovat? Je třeba přistupovat ke svému tělu s trpělivostí a rozvahou.
S tím vám s radostí pomůže naše výživová poradkyně.
 

Vaše terapeutka:

Dopřejte si péči, která vám přinese neomezenou radost z vlastního těla.

Jsme tu pro vás. ♥

Přejít nahoru