DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

17. 3. 2024

Březen je celosvětově měsícem osvěty o endometrióze 💛  Endometrióza je velice závažné onemocnění, které postihuje přibližně každou desátou ženu v reprodukčním věku. Může to být bolestivý stav, který je způsoben růstem tkáně podobné endometriu mimo dělohu. Během menstruačního cyklu tato tkáň zhoustne a nakonec se rozpadne, ale mimo dělohu nemůže opustit tělo, což vede k tvorbě jizev, srůstů a chronické bolesti, zejména během menstruace.

Velmi důležitou součástí léčby jsou podpůrné terapie, které nabízíme v našem centru. Endometrióza se fyzioterapií či úpravou stravy úplně vyléčit nedá, ale je možné těmito technikami výrazně snížit nebo úplně odstranit příznaky s ní spojené (především bolest, problémy z vyprazdňováním a únavu).

Jaké to u nás bylo 17. 3. 2024? 
Povídali jsme si o tom, jak vzniká bolest spojená s endometriózou, co je protizánětlivá strava a jaké můžete užívat výživové doplňky, naladili jsme se na naše těla a pánve, zacvičili si a zrelaxovali a ochutnali spoustu různých zdravých dobrot.
S čestným hostem, ředitelkou pacientské organizace EndoTalks CZ Martinou Sehnoutkovou, jste si mohli posdílet své příběhy a probrat to, kam se pacientská organizace posunula a co vše pro vás, pacientky s endometriózou, nabízí.
Podívejte se sami na fotky.

Kontakt

Přejít nahoru